SegWit2X Güncellemesinin İptalinin Bitcoin’e Faturası

“SegWit2X teknolojik güncellemesinin” iptal edilmesi bazı Bitcoin kullanıcılarını kaçırdı ve dijital para biriminin haftalık kaybını %29’a çıkardı. Cumadan bu yana devam eden kayıp ize %5’i geçti.
Ağustos başında yine bir teknolojik güncellemeyle Bitcoin’in ikiye bölünmesinden ortaya çıkan Bitcoin Cash ise giderek daha popüler hâle geliyor. Bitcoin Cash, Cumadan bu yana %40 artış gösterdi.
Dünyanın en hareketli ikinci Bitcoin borsası Quoine’in başındaki isim Mike Kayamori, Bitcoin teknoloji güncellemesini bekleyenlerin, bu gelişme olmayınca Bitcoin Cash’e geçtiğini söyleyerek “Neler olduğu hakkında bir panik var. Ancak insanlar paniklememeli. Ellerindeki iki para birimini de neler olduğunu görene kadar tutmalı” sözleriyle sakin olunması gerektiğini açıkladı. Sonuç itibari ile bu güncellemenin iptal edilmesi Bitcoin kullanıcılarının huzurunu bozdu ve Bitcoin’in gelirini %29 azalttı. Ancak Bitcoin Cash ise tam tersi durumu yaşayarak %40 artış gösterdi. Mike Kayamori ise sakin olunması gerektiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir