Lexus Şimdiye Kadarki En Fantazmagorik Aracı Üretti!

Lexus, muhtemelen satın almanız mümkün olmayacak bir otomobil icat etti!

2017 Lexus, bir kapris üzerinde renk değiştiren ve yolda izin verilecekse muhtemelen dünyanın en dikkat dağıtıcı aracı olacak. Araç tam olarak 41,999 programlanabilir LED ışığı içeriyor. LIT IS olarak adlandırılan araba, Gizmodo‘ya göre Lexus, video yayınlama servisi olan Vevo ile arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak İngiltere şarkıcısı Dua Lipa‘nın yeni klibi “Be The One” ‘da tanıtıldı. Ve bu araç insan hareketlerine, müziklere tepki olarak renk değiştirebiliyor!

Lexus ve Vevo arasındaki bu eşsiz işbirliği, Lexus IS‘yi bir müzik videosu objektifi vasıtasıyla inanılmaz bir sanat eseri, teknoloji ve tasarım vitrininde sergiliyor” ifadeside açıkça hoşgörülü ama çok tarz olan küçük projeyi tanımlamak için Lexus‘un PR ekibi tarafından pişirilmiş bir deyim. Bu arabanın, “aydınlatılmış”, bir şey çağıran ve onunla koşan bir gence kulak misafiri olan bir Lexus idarecisinin sonucuydu.

Bu otomobili renkli yapabilmek için Lexus mühendisleri tam 41.999 LED ışığını elle monte etti. Uçtan uca yerleştirilirse, LED çizgileri yaklaşık 0,8 km bir uzunluğa sahip olur.

Lexus‘a göre, araba üç farklı moda sahip:

Çekim modu: IS’in güçlü çizgilerini vurgulayan ve cesur tasarımıyla oynayan renkli grafiklerden oluşan bir döngüye sahiptir.
Müzik Viz modu: Müziklere yanıt vermek üzere tasarlanmıştır, çünkü LED’ler herhangi bir şarkıyla mükemmel şekilde eşleşen özel, duyarlı ekran görüntüsü vermektedir.
Hareket modu: Bir oyun konsolu yardımıyla kullanıcıların el hareketleri ile LED animasyonlarının hareketinin kontrol edilmesini sağlar. Bu mod, arabayı ve sürücüyü doğrudan bağlar ve kişinin sinyal göndermesine ve arabanın tepki vermesine izin verir.
Bunların hepsi süper eğlenceli gözüküyor ancak büyük ihtimalle bu araca başka kimsenin sahip olamayacak olması üzücü bir durum. Devlet, Lexus’un bu halüsinasyonu tekerlekli olarak satmasına imkân yok, çünkü her yerde kaza ve kaos meydana getirebilir. Bu şey epik orantıların dört kapılı, şeker rengiyle dağılmasına benziyor. Ancak bir sanat projesi olarak giyinmiş bir ürün yerleşimi olması, onun tuhaf ekranının keyfini çıkarmadığımız anlamına gelmiyor 🙂

Video linki: https://www.youtube.com/watch?v=A8jSdgT3Drc

Kaynak: http://www.theverge.com/2016/12/5/13846396/lexus-led-lit-is-colors-dua-lipa-vevo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir