Fiat Egea Dünya Turuna Çıkıyor!

Fiat Egea Uzun Bir Yolculuğa Çıktı

Tofaş’ın yaklaşık 520 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği ve Avrupa’da 2016’nın en iyi otomobili seçilen Fiat’ın Egea Sedan modeli, gazeteci Okan Altan ile 40.000 km’lik dünya turuna çıktı.

“Egea Sedan’ı dünyanın pek çok ülkesini ziyaret edeceği zorlu bir yolculuğa uğurladık.”

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Lansmanından bugüne, 1 yıldan kısa bir sürede yurt dışı pazarlarda ve ülkemizde 25 bin adet sipariş alan ve fiyat fayda dengesiyle ezber bozan bir otomobil olduğunu her geçen gün daha kanıtlayan Egea Sedan’ı dünyanın pek çok ülkesini ziyaret edeceği zorlu bir yolculuğa uğurladık” ifadesini kullandı.

Egea Sedan, 80 günde yaklaşık 40.000 km yol gidecek

Yaklaşık 80 günde tamamlanması düşünülen ve dünya etrafında yaklaşık 40.000 kilometre yol gidecek olan Fiat Egea Sedan, bu zorlu yolculuğa Bursa’daki Tofaş Fabrikası’ndan uğurlandı. Deneyimli otomobil gazetecisi olan Okan Altan ile birlikte zorlu yolculuğuna başlayan Egea Sedan, Rusya’dan Meksika’ya, İngiltere’den Yunanistan’a uzanan 40.000 kilometrelik zorlu parkuru, son olarak Bursa’da Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde tamamlayacak. Yolculuk boyunca Okan Altan’a deneyimli fotoğrafçı Savaş Yılmaz eşlik edecek.

Egea Sedan, günde 700 kilometre dolaşacak

Verilen bilgiye göre, yolculuğunun ilk 15 bin kilometresinde Trans-Sibirya’dan geçip sonsuz steplerde en sert iklim ve yol koşullarına karşı rüştünü ispat edecek olan Fiat Egea Sedan, rotası üzerindeki Ural Dağları’ndan da geçerken günde ortalama 700 km yol yapacak. Eylül ayı başında Rusya’da bir liman kenti olan Vladivostok’a varacak olan Fiat Egea Sedan, buradan deniz yoluyla Asya kıtasından ayrılıp Güney Amerika’ya tekerlek basacak.

Altan Aytaç, ilk defa Türkiye’de üretilen bir otomobilin, dünyanın etrafını dönme iddiasıyla yola çıktığını, bu nedenle tüm Tofaş ailesi olarak çok heyecanlı olduklarını aktardı ve “Egea, Tofaş mühendis ve işçisinin emeğini taşıyan, iddialı ve global bir otomobil. Ezber Bozan Sedanımız, yine ezber bozan bir işe daha imza atacak ve 80 günde farklı iklim ve yol koşullarında 40 bin kilometreye yakın bir yol alarak dayanıklılığı ile gücünü ortaya koyacak. Gazeteci Okan Altan’ın pilotajında yola çıkan Fiat Egea Sedan modelimizin yolculuğunun her kilometresini heyecanla takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir