En İyi 3 Ücretsiz Temizleme Programı (PC)

En İyi 3 Temizleme Programı

Günümüzde sistem yüklerinin artması, sistemin hantallaşıp kullanımı zorlaştırması, sanal dünyadan indirilen zararlı içeriklerin artması ve benzeri sorunlardan dolayı bilgisayarlarımız bir temizleme programı ihtiyacı duyuyor. Bu makalemizde, bu sorunlardan ücretsiz olarak kurtulabileceğiniz 3 programa değineceğiz.

1-) CCleaner

CCleaner uzun yıllardır en çok kullanılan temizlik programlarından bir tanesi. Diğer ücrersiz temizleme programlarına göre daha fazla özellik sunan CCleaner, Registry hatalarını düzeltme, sistem geri yükleme, başlangıç programlarını düzenleme, artık (gereksiz) dosyaları silme gibi önemli özellikleri ile öne çıkmakta. Çok derin temizlik yapmasa da tabiri câizse artık dosyaların kabasını alıyor.

2-) SlimCleaner

Bu temizleme programı asit ve kullanıcı dostu tasarımıyla birlikte bizleri fazlasıyla memnun ediyor. SlimCleaner, basit arayüzüne karşın çok gelişmiş özelliklere de sahip. Uygulama güvenirlik puanlaması, program kaldırma, zararlı araç çubuklarının kaldırılması gibi özelliklerle öne çıkıyor. Harddisk hatalarını düzeltme konusunda ise gayet başarılı. Fakat Registry hatalarını maalesef düzeltemiyor.

3-) Advanced SystemCare Free

Bu program Advanced SystemCare’ın ücretsiz sürümüdür. Sistem temizleme, kötü niyetli programların kaldırılması, disk temizleme (hata düzeltme), kısayol düzeltme, Windows problemlerini çözme, RAM (bellek) optimizasyonu gibi özellikleri ücretsiz olarak sunmaktadır. Fakat ücretsiz sürümünde kayıt defteri hatalarını düzeltme özelliği bulunmamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir