Cupra markasının ilk otomobili Ateca olacak

Yeni Cupra Ateca, kendi başına marka haline geldiğinden Seat’in performans bölümünden gelen ilk otomobil olarak gösterildi.

296 Beygir Gücüne Sahip Motorla Gelecek!

Cupra markasının ilk otomobili, Cupra Ateca olacağı duyuruldu. Bu aracın kaputu altında, Seat Leon Cupra ve Golf R gibi çeşitli Volkswagen Grubu araçlarında da kullanılan 296 beygir gücüne sahip, turbo beslemeli 2.0 litrelik benzinli motor yatıyor.

Performans Odaklı 7 İleri DSG Şanzıman

Bu Motor, Cupra’nın söylediğine göre daha hızlı ve yumuşak vites degişimi sunmak için 7 vitesli DSG otomatik şanzımana bağlanmış. Ayrıca araçta altı sürüş modu var. Aralarında en performanslı mod ise Cupra modu. Bu modda motorun ve şanzımanın tepki hızı artıyor, süspansiyonlar ve direksiyon ise sertleşiyor.

Aracın içine geçince kapı panellerinde ve koltuk döşemelerinde alkantara ile kaplı detaylara rastlanılıyor. Ayrıca aracın içinde Bakır Cupra logolarıyla sıkça karşılaşılıyor.

Opsiyonel Performans Paketi

Cupra ayrıca opsiyonel bir Performans paketi de sunacak. Bu paket, daha büyük Brembo frenler, karbon kaplı detaylar ve deri döşemeli koltukları barındıracak. Cupra yarış koltukları ise 2019’un ortalarında opsiyon listesine eklenecek.

Bu aracın Türkiye pazarına ne zaman gireceği ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir