BMW X7 SUV Hazır Üretim Aşamasına Girdi

BMW X7 üretim bandı harekete geçti!

Bir araç seri olarak üretime başlamadan önce, üretim öncesi denilen bir süreçten geçer. BMW’nin tüm yeni X7’leri şu an burada. BMW X7 modeli bugün BMW’nin Güney Carolina’nın Spartanburg kentindeki otomobil fabrikasında üretim öncesi aşamaya girdiğini açıklandı. Preproduction, prototipleme ile üretim arasındaki aşamadır ve otomobilin aracın bir montaj hattında nasıl yol aldığını görme şansı verir. Herhangi bir sorun olmadığından emin olmanız için bir şans daha verir.

BMW’nin Spartanburg fabrikası oldukça büyük. 2016 yılında 411.000’den fazla araç inşa ederek, BMW Group’un dünya çapında faaliyet gösteren en büyük tesisi haline geldi. Ürettiği ürünlerin çoğunluğu, diğer ülkelere denizaşırı gönderiliyor. 1994 yılında açılmasından bu yana BMW, yaklaşık 3,9 milyon araç ürettii ve yaklaşık 9,000 işçi çalıştırıyor.

BMW X7, plug-in hibrid konsepti olan Concept X7 iPerformance’a dayanıyor. BMW’nim daha önce bu segmentte hybrid aracı yoktu ve Mercedes-Benz ve Audi muhtemelen bundan bu zamana kadar mutluydu. Ancak onlar için şimdi tehlike arzediyor. Çünkü artık mücadele edecek yepyeni bir rakip olacak.

BMW, otomobilin 2018 sonlarında, büyük olasılıkla Los Angeles Otomobil Fuarı ya da Paris Motor Show’un çevresinde olacağını iddia ediyor.

 

Kaynak: CNET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir