Apple Yeni Telefonlar Çıkarıyor!

2016 yılında lanse edilen Apple’ın iPhone SE’si, iPhone ailesinin daha küçük cep telefonu üyesi olarak hizmet verdi. 4 inçlik bir ekrana sahipti ve 2013’ün iPhone 5S modeline benziyordu. Zamanında orta seviye iPhone olmasına ve güçlü donanımının eksik olmasına rağmen SE, müşteri memnuniyeti konusunda en yüksek sırada yer aldı.

İki yıl sonra, bir güncelleme geldi. Ve Apple, olası bir devam filmi hakkında söylentiler tutuyor.

Bir iPhone, eğitim ürünü olarak bize saldırmaz, bu yüzden iPhone SE 2, Apple’ın yaklaşan Chicago etkinliğinde, eğitim ve 27 Mart için planlanmış. Apple’ın analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone SE’yi yeni bir modelle çok fazla yenilemeyeceğini belirtti, çünkü üç farklı iPhone X stili telefonun piyasaya çıkmasıyla meşgul olacak ve muhtemelen yeterli yedek olmayacak.

Eğer doğruysa, güncellenmiş telefonun sadece bir “özellik yükseltme” alacağı anlamına gelir – muhtemelen optik görüntü sabitleme ve dörtlü flaşlı bir fotoğraf makinesi ve iPhone 8’de bulunan A11 Fusion CPU’yu ekleyerek 2015’in yerine iPhone 6S’de ilk kez çıkan A9 çipi. –

Kasım ayında, Çinli bir haber bülteni, iPhone SE 2’nin Temmuz 2018’de piyasaya sürüleceğini tahmin etti. Aynı zamanda, $399 ve 359£’dan başlayan fiyatlarla piyasaya sürüldüğünde orijinal GD ile aynı maliyette olacağını bildirdi.

Bu yüzden Apple, Japon haber sitesi Macotakara’ya göre, iPhone X SE ile süslenmiş üç farklı iPhone X tarzı telefon üzerinde çalışıyor. Apple, klasik iPhone tasarımı ve mevcut iPhone X’e benzeyen başka bir tane olmak üzere iki ayrı iPhone SE telefonunu piyasaya sürüyor olabilir. Apple da kasıtlı olarak herkesi kafa karıştırıcı olabilir.

 

Haber Kaynağı: CNet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir